WebRTC Gateway çağrı merkezi yazılımı ile MT'nin bilgisayarındaki bir WebRTC softphone arasında MT’ler nerede olurlarsa olsunlar bağlantı sağlamak için bir ses ağ geçidi çözümüdür.

WebRTC bir tarayıcı uygulamasının bilgisayara bağlanabilen mikrofon, hoparlör veya web kamerası gibi medya cihazlarını kullanmasına izin veren bir teknolojidir. Bu teknoloji tarayıcı içinde çağrı merkezi uygulamasına bağlanabilen bir softphone oluşturulmasına izin verir.

WebRTC Softphone

Bir MT Agent Desktop web sayfasını açtığında ve oturum açma kimlik bilgilerini girdiğinde tarayıcısı kulaklık veya mikrofonu kullanmak isteyecektir. Onay verildiğinde tarayıcı etkili bir şekilde bir softphone’a dönüşür, çağrı merkezi uygulamasına bağlanır ve telefon görüşmeleri yapmaya hazır olur.

İnternete hazır

WebRTC tüm trafiği şifreler, böylece MT tarayıcısı ile WebRTC Gateway arasındaki tüm ses trafiği güvenlidir. Ek olarak tüketilen bant genişliği internet üzerinden bağlanırken çok önemli olan en iyi ses kalitesini sağlamak üzere otomatik olarak azaltılabilir.